Zkuste podčlánkovou inzerciZkuste podčlánkovou inzerci

Firma Microsoft je jednou z nejvýznamnějších a nejúspěšnějších technologických společností na světě. Její vznik se datuje do roku 1975, kdy ji založili Bill Gates a Paul Allen. Původním cílem bylo vyvíjet software pro osobní počítače, což se stalo klíčovým faktorem pro rychlý rozvoj firmy. Prvním velkým úspěchem byla smlouva s IBM na vytvoření operačního systému MS-DOS, která položila pevné základy budoucího úspěchu Microsoftu. Dnes je tato společnost známá především díky svému operačnímu systému Windows a dalším populárním produktem jako například balícemu Office.

Začátky Microsoftu: Od vývoje softwaru k rychlému rozvoji

Jejich cílem bylo vyvíjet software pro osobní počítače, které tehdy začínaly pronikat do domácností i firem. Prvním velkým úspěchem se stala smlouva s IBM na vývoj operačního systému pro jejich nový počítačový model PC. Tento krok položil základy rychlého rozvoje firmy.

Důležitou etapou ve vzniku Microsoftu byl také přechod od softwarových licencí k prodeji samotného produktu. V roce 1980 firma uzavřela dohodu s firmou Seattle Computer Products na odkup operačního systému QDOS (Quick and Dirty Operating System), který následně upravila a přejmenovala na MS-DOS (Microsoft Disk Operating System). Tato strategie umožnila Microsoftu nabízet svůj software nejen jako součást hardwaru, ale také jako samostatný produkt, což mělo obrovský dopad na další růst společnosti.

Dnes je Microsoft jednou z největších technologických firem světa a jeho produkty jsou nedílnou součástí každodenního života milionů lidí po celém světě. Za více než čtyřicet let existence se firma vyvinula z malého start-upu na globálního lídra v oblasti softwarových a hardwarových technologií.

Klíčový moment: Smlouva s IBM a úspěch MS-DOS

Klíčovým momentem v historii firmy Microsoft byla podepsaná smlouva s technologickým gigantem IBM a následný úspěch operačního systému MS-DOS. V roce 1980 se Bill Gates a Paul Allen dohodli na spolupráci s IBM, která měla za cíl vyvinout operační systém pro nově připravovaný osobní počítač IBM PC. Tato spolupráce byla pro malou firmu Microsoft obrovskou příležitostí, která jí umožnila stát se jedním z nejvýznamnějších hráčů na trhu.

Smlouva mezi Microsoftem a IBM byla podepsána v roce 1981 a stanovila, že Microsoft dodá operační systém pro nové počítače IBM PC. Na tento úkol bylo vybráno právě MS-DOS (Microsoft Disk Operating System), který původně zakoupili od jiné firmy. Důležitost tohoto kroku spočívá ve skutečnosti, že MS-DOS se stal standardem pro osobní počítače a otevřel dveře dalším velkým obchodním příležitostem.

Úspěch MS-DOSu vedl k rapidnímu růstu popularity firmy Microsoft i finančnímu zisku. Spolehlivost a jednoduchost používání tohoto operačního systému přitahovala stále více uživatelů, což znamenalo i rostoucí poptávku po dalších produktech od Microsoftu. Tímto klíčovým momentem se firma Microsoft etablovala na trhu a začala budovat svou pozici jednoho z nejvlivnějších softwarových gigantů dnešní doby.

Windows a Office: Produkty, které udělaly z Microsoftu světového lídra

Operační systém Windows byl uveden na trh v roce 1985 a rychle se stal nejpopulárnějším operačním systémem pro osobní počítače. Jeho intuitivní uživatelské rozhraní, které umožňovalo snadnou práci s grafickými prvky, přineslo revoluci do světa počítačů. Dnes je Windows používán miliony lidí po celém světě a je nepostradatelnou součástí každodenního života mnoha uživatelů.

Dalším produktem, který udělal z Microsoftu světového lídra, je kancelářský balík Office. Ten byl poprvé uveden na trh v roce 1989 a obsahoval programy jako Word, Excel a PowerPoint. Tento balík aplikací poskytoval uživatelům nástroje pro tvorbu dokumentů, tabulek či prezentací ve velmi profesionálním provedení. S postupem času se Office vyvíjel a přidával další funkce a možnosti, což ho dnes činilo nezbytnou součásti pracovního prostředí mnoha firem i jednotlivců.

Dank to těchto dvou produktů se Microsoft stal jednou z nejúspěšnějších firem v oblasti technologií a jeho jméno je spojováno s inovacemi, spolehlivostí a kvalitou. Windows a Office přinesly do světa počítačů nový standard a otevřely dveře pro další rozvoj informačních technologií.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 160 Kč
Zobrazit formulář pro nákup