Zkuste podčlánkovou inzerciZkuste podčlánkovou inzerci

Google začíná testovat novou funkci v prohlížeči Chrome, která uživatele upozorní na odstranění nainstalovaného rozšíření z Internetového obchodu Chrome, což obvykle naznačuje, že se jedná o malware. Právě v internetovém obchodě Chrome je k dispozici  nekonečná zásoba různých rozšíření prohlížeče. Řada z nich je přitom nežádoucích nebo přímo škodlivých a jsou často propagovány prostřednictvím vyskakovacích oken a reklam s přesměrováním. Problém je právě v tom, že tato rozšíření vznikají velmi rychle, přičemž vývojáři vydávají nová, stejně jako Google odstraňuje stará z Internetového obchodu Chrome.

 

Nová funkce Safety check:

Právě kvůli těmto problémům nyní Google do  prohlížeče přidává svou novou funkci Safety Check, která uživatele Chrome varuje, když bylo nějaké rozšíření detekováno jako malware nebo bylo odstraněno z obchodu a měli by být z prohlížeče odinstalovány. Tato funkce bude spuštěna ve verzi prohlížeče Chrome 117, ale již nyní ji můžete vyzkoušet ve verzi  Chrome 116 zapnutím experimentální funkce “Extensions Module in Safety Check.

Chcete-li tuto funkci aktivovat, jednoduše zkopírujte adresu url do prohlížeče Chrome, „chrome://flags/#safety-check-extensions“, vložte url do adresního řádku a stiskněte klávesu Enter. Nyní budete přesměrováni na stránku Chrome Flags se zvýrazněnou funkcí ‘Extensions Module in Safety Check. Nyní jej nastavte na povoleno a po zobrazení výzvy k povolení funkce restartujte prohlížeč.

Zdroj https://www.bleepingcomputer.com/news/google/google-chrome-to-warn-when-installed-extensions-are-malware/

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 160 Kč
Zobrazit formulář pro nákup